تصویر روز ناسا: سیاره زمین از نگاه «اوریون»

یک سال پیش در 16 نوامبر 2022 در ساعت 1:47 صبح به وقت آمریکای شمالی، موشک سیستم پرتاب فضایی، سیاره زمین را ترک کرد. این موشک در مأموریتی به نام آرتمیس 1 (Artemis I)، اولین آزمایش یکپارچه سیستم‌های اکتشاف فضایی عمیق ناسا (Deep Space Exploration Systems)، حامل فضاپیمای اوریون (Orion) بود.

در تصویر امروز ناسا چه می‌بینیم؟

بیش از یک ساعت پس از پرتاب از «مجتمع پرتاب 39B پایگاه فضایی کندی»، یکی از دوربین‌های ویدیویی خارجی اوریون، این منظره از چشم‌انداز جدید خود از فضا را ثبت کرد. در پیش‌زمینه تصویر، موتور سیستم مانور مداری و موتورهای کمکی اوریون در پایین ماژول خدمات اروپایی قرار دارند. دورتر از یکی از بال‌های آرایه‌ خورشیدی بلند 7 متری ماژول، خانه‌ زیبای فضاپیما دیده می‌شود.

در مأموریت بدون سرنشین آرتمیس 1، انجام پروازهای نزدیک به سطح ماه و رسیدن به مدار پادگرد (Retrograde Orbit) در فاصله 70,000 کیلومتری ماه، بیش از 25 روز به طول انجامید. در این مأموریت، قابلیت‌هایی برای امکان اکتشاف انسان در ماه و مریخ آزمایش شد. با توجه به موفقیت آرتمیس 1، مأموریت آرتمیس 2 قرار است در نوامبر 2024 با یک خدمه 4 نفره سفر رفت‌وبرگشت به دور ماه را انجام دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *