تئاتر نرون، امپراتور روم باستان، در شهر واتیکان کشف شد

باستان‌شناسان بر این باورند که احتمالاً بقایایی از «تئاتر نرون» (Theatre of Nero) مربوط به روم باستان را در شرق شهر واتیکان پیدا کرده‌اند.

براساس گزارش‌های موجود، تئاتر نرون در اعماق یک باغ محصورشده در یک قصر معروف دوران قرون وسطی با نام Palazzo Della Rovere کشف شده است. این کاخ به‌منظور راه‌اندازی یک هتل در سال 2025 هم‌اکنون درحال بازسازی است و از سال 2020 باستان‌شناسان مشغول کاوش در آن هستند.

کشف مکان باستانی روم باستان

باستان‌شناسانی که این بنای شبیه به تئاتر را کشف کرد‌ه‌اند، معتقدند که از آن به‌عنوان فضای نمایش امپراتوری قرن اول استفاده می‌شده است. همان‌طور که در متن‌های باستانی ذکر شده، نرون در این مکان احتمالاً شعرهای خود را آماده می‌کرد و اجراهای موسیقی در آن برگزار می‌شد. نکته جالب اینکه وجود تئاتر نرون فقط از طریق متن‌های مربوط به روم باستان شناخته شده و تاکنون هرگز کشف نشده بود.

ازجمله شواهدی که نشان می‌دهد باستان‌شناسان احتمالاً بقایای متعلق به تئاتر نرون را کشف کرده‌اند، به ستون‌های مرمری متفاوت و گچ‌بری تزئین‌شده با ورق طلا اشاره شده است. همچنین تعدادی آثار باستانی در اطراف آوار این منطقه کشف شده‌اند که شامل هفت جام شیشه‌ای کمیاب مربوط به قرون وسطی، دیگ‌های پخت‌وپز، قطعات سرامیکی، سکه، آلات موسیقی و قطعات استخوانی می‌شود.

باستان‌شناسان تخمین زده‌اند که بررسی کامل این آثار ارزشمند چند سال دیگر طول خواهد کشید. درهمین‌حال، آثار قابل انتقال به موزه منتقل خواهند شد و پس از پایان کارهای تحقیقاتی آن‌ها، منطقه دوباره تحت بررسی قرار می‌گیرد.

نرون کلاودیوس سزار آگوستوس ژرمانیکوس پنجمین امپراتور رم بود که از سال 54 تا 68 میلادی سلطنت کرد. نرون شاعر و جنگجو بود و علاقه بسیار زیادی به هنرهای نمایشی داشت. او در سن 68 سالگی خودکشی کرد و پیش از مرگ گفت: «افسوس که با مرگ من، جهان هنرمند بزرگی را از دست می‌دهد.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *